Izvještaj 10. kola Čokolige

10.kolo

Odigrano je 10. i posljednje kolo Čokolige u 2015. godini.
Završetak jesenskog dijela Čokolige zaključeno je izvrsnim roštiljem i ovim putem zahvaljujemo mladom gospodinu Antonio Đuka – Alemani za nesebično požrtvovanje  i zalaganje u pripremi i spravljanju roštilja.

U 17 sati domaći dvoboj CB Olloe i Rekreativaca donio nam je jedno iznenađenje: najveći poraz/pobjedu u dosadašnjem dijelu sezone, a u režiji A. Zarača i Bogdanovića. Nakon prvog poluvremena bilo je 2-0 za Rekreativce i Olloa je već počela lagano pucati po šavovima. Bezidejnost u napadu i propusnost u obrani a bez ijedne zamjene kulminirali su totalnim potopom u nastavku. Rereativci su nanjušili krv i iskoristili priliku za nabijanje gol razlike i skok na 2. poziciju na tablici. Završilo je s 11 komada u mreži Olloe i bez ijednog njihovog ispaljenog metka. Ovo je bilo zasigurno najteže i najduže drugo poluvrijeme u novijoj povijesti ove momčadi. Mladi Zarač i Bogdanović zabili su oba po 4 komada te ubilježili i asistencije, ali to im nije bilo dovoljno za titulu igrača kola. Zašto – saznat ćete u nastavku.

U 18 sati Piplsi su protiv Patuljka potvrdili ulogu favorita, a Matana je ispunio obećanje koje je dao posljednjih dana s izjavom “Silenzio stampa za sve medije do daljnjeg, od sada govorim samo na terenu.” I progovorio je. Driblingom, lijevom, desnom, vanjskom, glavom… nema kako nije zabijao, a ovacije s tribina nisu prestajale. 5 komada i eurogol glavom u samom finišu bili su i više nego dovoljni za titulu igrača kola. 3 komada su dodali tata i sin Glunčić, a poraz su tek ublažili Čikato i Šćepanović za finalnih 8-2. Ovim susretom Piplsi upisuju drugu svoju pobjedu u sezoni protiv istog protivnika i zaostaju bod za CB Olloom u borbi za opstanak.

U 19 sati ljepotica kola. Pregršt poteza, akcija i golova, baš kako je bilo i najavljivano uoči susreta. Belfast je poveo krasnim plasem Smoljka kroz blok, ali Funjestra vrlo brzo iskorištava visoko i rizično postavljeni napad Belfasta i okreće rezultat kroz kontre, preko raspoloženog Šoletića (3 komada), Martića (smireno s gola na gol), Gudića (poluvolej u rašlje sa svoje polovice) i Zečevića (petom nakon kornera). I dok su svi pomislili da će Funjestra iskontrolirati veliku prednost (6-1) na početku drugog dijela, Belfast ubacuje dvije brzine više, i trkom i agresivnošću tjera Funjestraše na potpunu defanzivu i spašavanje bodova. Smoljko, Rezo i Džamonja poentirali su rekordnom roku, ali crvene ipak spašava sučev zvižduk. 6-5 u konačnici i 100 kila teška pobjeda za Funjestraše. Ovom pobjedom zbog slabije gol razlike ostaju iza Rekreativaca na 3. poziciji, a Belfast s 4 boda manje na 5. poziciji.

Derbi kola u 20 sati pružio je jednu vrlo ozbiljnu partiju kako se i očekivalo za prve dvije momčadi lige. Taktičko nadmudrivanje prvo poluvrijeme rezultiralo je tek pokojom prilikom, a jedno pogrešno dodavanje Beletića Vlahušić ne propušta kazniti za 1-0. U nastavku susreta Šijaković nakon gužve povisuje na 2-0 za Omblu i očekivalo se da će zadržati prednost i potvrditi ulogu favorita u utakmici s malo golova. Ali onda na scenu nastupa Aki. U dva navrata na gotovo identičan način na oštre ubačaje na drugu stativu zakucava loptu u mrežu. Mogao se rezultat vrlo lako i okrenuti obzirom da se nakon ovih pogodaka Ombla lagano povukla u defanzivu a Strava digla i napadala. Ali ipak, možemo reći zaslužena podjela bodova. Strava novim oduzimanjem bodova još jednom potvrđuje da je rak rana prvom favoritu lige. Ombla ovim remijem ostaje 7 bodova ispred Rekreativaca, Funjestre i Strave (svi po 18), a Strava nakon posljednjih 5 kola držanja 2. pozicije na tablici zbog slabije gol razlike pada na 4. poziciju.

Pohvalit ćemo i dežurnu ekipu Piplsa koji su još jednom pokazali da su najveći šoumeni od svih ekipa koje su dežurale. Ozbiljni i ažurni u svom zadatku, a ujedno urnebesni. Trebalo bi i za to riješiti kakav pehar?

Ostali smo vam dužni još najzanimljivije trenutke 10. kola iz zapisnika, listu strijelaca, video zapise posljednjih minuta ljepotice kola i derbija kola i raspored za 11. kolo.

I to bi bilo to od jesenskog dijela lige.

Slijedi zimska pauza, posudbe, transferi, meso i kolači… a o čemu ćemo pisati u narednim danima. Prvenstvo se nastavlja s 11. kolom u ponedjeljak 01.02.

Ovim putem ujedno želimo sretan Božić i Novu godinu svim članovima i simpatizerima momčadi Čokolige!